Satürn Kova Burcunda İlerliyor: Olgunlaşma Süreci 2021
  • 20 Ekim 2021
  • 74

Satürn, 10 Ekim tarihinde 6° Kova burcunda ilerlemeye başladı ve olgunlaşma sürecimizde yeni bir sayfa açtı. Zaman ve Karmanın Efendisi Satürn, 4 Haziran 2022 tarihine kadar ileri gidiyor olacak.

Çok sayıda gök cismi birkaç aydır geriye gittikten sonra gezegenler tekrar ileri gitmeye başlıyor: Plüton, Satürn’den birkaç gün önce ileri harekete başlarken Jüpiter ile Merkür ise yakın zamanda ileri gitmeye başlayacak. Şu anda meydana gelen astrolojik geçişler değişimi ve ileri hareketi destekliyor ve somut ilerlemeler ile karar alma süreçlerini teşvik ediyor.

Satürn Kova Burcunda: Paradigmalarda Değişimler

Satürn bize disiplin ve ertelenmiş sevinçler hakkında dersler verir. Bu gezegen bize pragmatik olmamızı, sınırlarımızın farkında olmamızı, sorumluluk alma ile olgunlaşmaya ihtiyaç duyduğumuzu kabul etmeyi, hayatımızın otoritesi haline gelmeye cesaret etmeyi hatırlatır.

Satürn, geleneksel anlamda Oğlak ve Kova burçlarının yöneticisidir: Olgunlaşma, kişisel üstatlık ve kişisel sorumluluk yolculuğuyla ilgili gezegendir. Kova burcu kişisel özgürlüğün olumlanmasıyla, içselleştirilmiş koşullanmalardan kurtulmayla, grupların ve toplumun dinamikleriyle, yenilikçi ve öncü olan her şeyle ilişkilendirilen arketiptir.

Satürn’ün Kova burcundan geçişi ile Balık Çağı’ndan Kova Çağı’na kolektif geçiş, modası geçmiş modeller ve sistemlere güvenmek yerine kendi otoritemiz olmamızın önemini vurgular. Kova’daki Satürn benzer vizyonları paylaşan ve kendimize ve benzersiz oluşumuza güvenmemiz için bize ilham veren bizimkine benzer zihinlerle kendimizi çevrelememizi ister.

Kova, geleceği ve geleceği hayal etme becerimizi yönetir: Satürn geriye giderken içinde yaşamak istediğimiz dünyayı hayal etmemiz ve görselleştirmemiz gerekirken Satürn ileri giderken bunun için somut eylemlerde bulunmamız ve yeni paradigmalar, sistemler ve gerçeklikler inşa etmemiz için çalışmamız gerekir.

Satürn’ün Hareketleri: Olgunlaşma Döngüleri

Satürn’ün burçlardan geçişleri, olgunlaşma döngülerini başlatır. Satürn geri ya da ileri giderken genelde hayatımızdaki dönüm noktalarını temsil eden somut olaylar deneyimleriz. Oğlak ve Kova burcunun yöneticisi olan Satürn’ün tüm Zodyak’ı dolaşmak için 29 yıla ihtiyacı vardır. Satürn, her bir burçta yaklaşık 2,5 yıl kalır.

Satürn’ün her yıl yaklaşık 4,5 ay süren retro evresi tasarlama, yeniden değerlendirme ve yaşamlarımızı nasıl yapılandırdığımızı gözden geçirme zamanıdır. Satürn’ün 23 Mayıs’tan beri geri hareket ettiği dönem içerisinde bireysel yaşamlarımızın, küresel ekonominin ve toplumun sosyo-politik yapısının yenilenmesine ve yeniden tanımlanmasına davet edildik. Bu geçişin amacı kişisel sorumluluk, iç ve dış otorite, zamanı nasıl kullandığımız, yaşlanma, kurallar, sınırlar ve sınırlamalar ile olan ilişkimiz gibi konular üzerine düşünmemizi teşvik etmekti.

Satürn’ün ileri gitmesi ise gerileme sırasında kazandığımız içgörüleri bütünleştirmek ve öngördüğümüz hedeflere doğru ilerlemek için harekete geçme ve değişiklikleri uygulamaya başlama zamanını temsil etmektedir. Satürn’ün 6° ile 13° Kova arasında üçüncü ve son kez geçiş yapacağı bu döngünün gölge sonrasındaki aşaması 2022 yılının Ocak ayına kadar sürüyor olacak. Bu tarihe kadar 2021 yılının ilk yarısında ilk kez ortaya çıkmış olan konuları ve temaları birleştirmek ve bunlar üzerinde ustalaşmak için çalışacağız.

Satürn-Uranüs Karesi: Düzen İçerisinde Özgürlük Bulmak

24 Aralık 2021 tarihinde Kova burcunda bulunan Satürn üçüncü ve son kez Boğa burcundaki Uranüs ile kare yapacak. Ancak bu iki gezegen birbirinden yavaş yavaş uzaklaşacağı için 2022 boyunca Satürn-Uranüs karesinin etkilerini hissetmeye devam edeceğiz.

Boğa burcunda seyahat eden Uranüs bizi temel şeylere geri getiriyor ve yavaşlamaya ve sadeliği benimsemeye davet ediyor. Bu geçiş konfor alanımızdaki karmaşalar, istikrarımızdaki bozulmalar, finansal sistemde meydana gelen radikal değişiklikler ve doğa olaylarının sıklığındaki artış ile bağlantılıdır.

Kova burcundaki Satürn isyan etmek ve eski sistemler ile baskıcı ideolojilerden kurtulmak ister. Satürn’ün amacı zamana direnecek ve insanlığın evrimini destekleyecek yeni ve yenilikçi yapılar inşa etmek üzere bir araya gelmemiz için bize ilham vermektir.

Satürn-Uranüs karesi tüm yıl boyunca etkin olmuştur ve 2021’nin astrolojik karakterini temsil etmektedir. Bu açı mevcut sosyo-ekonomik zorluklarımızı, artan kutuplaşmayı ve geçmiş ile gelecek, gelenek ile yenilik arasında devam etmekte olan çatışmayı yansıtmakta ve köklü bir paradigma değişimine acil ihtiyaç olduğunu vurgulamaktadır.

Bu hizalanmayla ilişkili olan sürtüşme ve gerilimi, karşılaştığımız sorunlara yenilikçi ve alternatif çözümler bulmaya çalışmamızı teşvik eden motive edici faktörler olarak kullanabiliriz. Önümüzdeki aylarda öngörülmezlik ve kaos durumlarında yaratıcı bir şekilde yönümüzü bulabilmeyi öğrenme şansına sahip olacağız. İstikrar ve güvenliğe dair yeni bir konsepti benimsemek, düzende özgürlük bulmak, eski ve yeniyi bütünleştirmek ve geleceğe sorunsuz bir şekilde geçiş yapmak için yardımcı olacak çözümleri bulmak adına başka bir fırsata sahip olacağız.

Satürn Kova Burcunda İlerliyor: Yeni Paradigmalar İnşa Etmek

Satürn’ün ileri hareket etmesi ile eylemlerimiz, kararlarımız ve yaşamlarımız için sorumluluk almaya davet ediliriz. Satürn daima makul taleplerde bulunur ve bize, yeterince sabırlı ve kararlı olmamız durumunda çabalarımızın somut sonuçlar ile ödüller getireceğini öğretir. Satürn bizlere zamanı bir müttefik olarak görmemiz için ilham verir. Bu ise kendimiz ve zanaatımızda ustalaşmamıza ve becerilerimizde yeterlilik ile güven oluşturmamıza yardımcı olur.

Koşullanmamız sonucu ortaya çıkan ve ruhumuzun amacıyla hizalanmayan hedefler ve hayallerden kendimizi kopardıktan sonra gerçek arzularımızla, niyetlerimizle ve hayallerimizle iletişime geçebiliriz. Kova’da ileri gitmekte olan Satürn bizi içimizdeki dâhiyle iletişime geçmeye ve hayallerimiz doğrultusunda tutarlı bir şekilde çalışmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya, bireyselliğimize saygı duyan ve onu onurlandıran yeni paradigmalar inşa etmeye davet ediyor.

 

Kaynak: https://www.moonomens.com/saturn-stations-direct-in-aquarius/

Satürn Kova Burcunda İlerliyor: Olgunlaşma Süreci yazısı ilk önce Ayşe Tolga İyi Yaşam üzerinde ortaya çıktı.

Bu içeriği paylaş