Maneviyatın Yılı Ve 7 Enerjisi 2023
  • 25 Ocak 2023
  • 166

Evet sevgili dostlar, bu yıl yani 2023 yılı numeroloji’de 7 yılına denk geliyor. Bu yıl, bu anlamda maddiyata değil maneviyata önem verenlerin yılı olacak. Zira numerolojideki en ruhani yıllardan birine girmiş olduk.

 

Maddiyat değil de maneviyat peşinde koşanların ödüllendirileceği bir yıl, 7 yılı. Numeroloji sayılarla bize verilen mesajlardır. Tüm evren matematiksel bir düzen içinde işler.
Her sayının ve her harfin kendine göre bir anlamı ve titreşimi vardır. Kendi yaşam yolunu anlamlandırmak, kendini tanımak ve bunun üzerine farkındalıklar geliştirmektir.

Numerolojide, her sayının anlamı, bir ifade biçimi ve hem olumlu hem de olumsuz anlamda bir davranışı sembolize eder. Kişisel döngü yıllarımız olduğu gibi dünyamızın da her yıl değişen bir döngü yılı vardır. Bu sayıyı hangi yıldaysak o yılın rakamlarını sadeleşene kadar tek tek toplayarak elde edebiliriz. 2023 yılının da rakamlarını tek tek topladığımızda 2+0+2+3=7 sonucunu elde ederiz ki bu sonuç bize 2023 yılının 7 sayısıyla titreşeceği ve 7 enerjisiyle çalışacağı anlamını verir.

Bu yıl dünyamız 7 rakamının titreşimi ve etkisi altında olacak. Gezegensel olarak da Neptün’ün etkisi altında kalacaktır. Keşifler, felsefe, psikoloji, hayatı sorgulama, kendini sorgulama, maddiyattan maneviyata yönelme gibi konular ön planda olacak.

7 sayısı vedik astrolojiye göre Satürn ile batı astrolojisinde ise Neptün ile ilişkilendirilir. Her ikisi de ruhsal aydınlanma ve sezgiyle derinden bağlıdır.

  1. çok özel bir sayıdır ve evrenseldir.

7 sayısının dünyada nasıl ortaya çıktığını düşünün yedi günde yaratılış, yedi kutsal gezegen, yedi okyanus, yedi kıta, yedi çakra, haftanın yedi günü, yedi gökkuşağı rengi… Bu yıl aynı zamanda gökkuşağı yılı yani bir köprü yılı olarak da düşünülebilir.

Ezoterizmden, okültizme, dinlerden gündelik hayatımıza kadar birçok yerde karşımıza çıkan bu sayı dünyamız için çok önemlidir. Evrenin dengesini anlatır. Sakinlik ve yaratıcılık ile birlikte manevi güç getirir. Teslimiyet halinde 7 enerjisini yaşadığımızda kader yolumuzda bize rehberlik eder.

7 sayısının daha birçok anlamı ve insan hayatına karşılık gelen davranış biçimleri vardır. Ancak bu yılın 7 olması çok özel bir anlam ifade eder. Bu yıl insanlık için maneviyatla ilerleme yılı olacaktır. Bilginin aktığı, mahremin ve doğru bilinen birçok yanlışın ortaya çıktığı bir yıl bizi beklemekte. Bilginin ışığında maneviyatla ilerlemeli ve korkmadan değişime açık olmalıyız.

Sevgi, maneviyat, bilgelik ve anlayışla yükselecek bir yıldayız.

7, manevi ve diğer tüm bilgilerin içinde olduğu bir sayıdır. En büyük amacı bizi hayatın öğrencisi olmaya uyandırmak ve kendimizi hayat amacımızla ilerlemeye teşvik etmektir.

İçsel gelişimimizi destekleyen hangi konulara ilgi duyuyorsak? O yolu takip etmeliyiz.

7, aradığımız cevapların ancak etrafımızdaki ve zihnimizdeki gürültüyü susturup akışa teslim olmamıza izin verdiğimizde, içimizde bulunabileceğini anlatır.

Küresel bilinç bu yıl büyük ölçüde değişime giriyor. Ana akıma girmeye devam edersek, akıl sağlığı, maneviyat, enerji ve ezoterik bilgelik hakkında daha fazla tartışma görebiliriz. Çok uzun süredir gizlenen daha derin gerçekler de 2023’te açığa çıkmaya başlayabilir. İnsanlığın uyanması ve daha iyi bir dünyaya doğru gerekli geçişleri yapması için gerekli olan şey budur.

Birçoğumuz bu yıl en büyük potansiyelimize uyanacağız.

7 enerjisinin, kendi gölgesinde ve negatifinde olumsuz düşüncelere yol açabileceğini bilin. 7, çoğu zaman bir şeyleri gözden kaçırabilir, kendi düşüncelerinde ve yalnız kalma arzusunda kaybolabilirsiniz. Kendinizi olumsuz düşünce kalıpları veya endişe içinde bulursanız, günlük tutarak, yürüyüş, spor ya da yoga yaparak, nefes teknikleri, meditasyon yaparak veya şu anda sizi çağıran herhangi bir şifa yöntemi gibi şeyler aracılığıyla kendinizi tekrar merkezinizde ve dengede tutmaya çalışın.

Bu yıl, dışsal ve duygusal tetiklenmelerden etkilenmeden kendi iç dünyamıza yönelerek bilginin ve kaynağın ışında ilerlemeliyiz sevgili dostlar.

Birçoğumuz bu yıl içimizde var olan en büyük potansiyelimize uyanabiliriz. Dünyayı değiştirmek istiyorsak, bu önce kendimizde başlar. Bu, derin bir içsel çalışmayı başlatmak, yaşam akışına teslim olmak ve meditasyon yapmak için bizim en önemli yılımız…

Özetle bu yıl ne yaparsanız yapın, ruhani çalışmaları bırakmayın.

Numerolojide her yıl, dünya çapında kolektifi örten kapsayıcı bir enerji veya titreşim taşır.

Evrensel Yıl sayısı, içinde ve birlikte hareket edeceğimiz enerjiyi temsil eder ve önümüzdeki yıl eyleme geçmenin ve tezahür ettirmenin en avantajlı yollarını bize gösterir.

Eski uygarlıklarca da mistik bir sayı olarak nitelendirilen yedi sayısı insanın dış dünyasının iç dünyasının etkileri ve yansımasından ibaret olduğunun hatırlatıcısıdır. İnsanın yaşadığı bir sorunun kaynağının kendi içinde olduğunu ve çözümün insanın iç dünyasının derinliklerinde yattığının da hatırlatıcısıdır. 7 bir ifşa sayısıdır. Bazen bu sayı bilinmeyen ya da gizli gerçeklerin de göstergesidir, kişinin bilmediği ve arka planda dönen gizli işlerden habersiz bir hayat yaşamasına da delalet edebilir.

7 sayısı aynı zamanda bilinçaltımızda hızla işleyen bir sürecin de simgesidir. Bazen bu sayı bilinçaltında gerçekleşen iyileşme ya da olgunlaşmanın ve daha iyiye gidişin simgesidir. Bu sayı belirdiğinde hızla ilerleyen bir süreç göze çarpar fakat tüm bunlar dış dünyamızda değil iç dünyamızda cereyan etmekte ve sonuç olarak dış dünyamızı da etkilemektedir. 7 sayısı aynı zamanda bize hayatımızın patronu olduğumuzu ve değişim istiyorsak bunu öncelikle iç dünyamızda yapmamız gerektiğini hatırlatan mistik sayıdır.

7 yılı bize Satürn ile bilge bir öğretmenle yaşamda ustalaşmayı, Neptün ile yükseliş, yenilik, yaratıcılık ve değişimi getirecek. Gelenekselle modernin, maneviyatla bilginin ele ele olduğu bir yıl bizi beklemekte. Soğukkanlı olarak değişimlere ve yeniliklere açık olmalı maneviyatla bilginin ışığında ilerlemeliyiz.

Bu yıl refah, sevgi, sağlık, bilgelik, anlayış ve sizi siz yapan her şeyle yükselmeniz dileklerimle.

Sevgide kalın.

ALİ CİHAN


Kaynak: https://www.aysetolga.com/maneviyatin-yili-2023-ve-7-enerjisi

Bu içeriği paylaş