Kurban Bilincinde Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?
  • 19 Nisan 2024
  • 64

 

Aysetolga.com’a hoşgeldiniz.

Size bu yazımda, son kitabım “Neysen Onu Çekersin”de yoğunlaştığım ve paylaştığım önemli konulardan biri olan kurban bilincinden nasıl kurtulacağınızı anlatacağım.

Kurban bilinci günümüzde pek çok insanın farkında olmadığı bir durum. Çevremizdeki birçok insan aslında kurban bilincinde olduklarını fark etmedikleri için hayatlarındaki mutsuzluklardan bahseder durur. Kurban bilinci aslında dünyada var olan en yüksek frekanstır. Bu nedenle kurban bilincine geçmeden önce kuantum fiziğine kısaca değinmek gerekir.

Evrendeki her şey enerjidir ve enerji dediğimiz şeyin bir titreşim değeri ve bir frekans değeri vardır. Bu her şey için geçerlidir; insan, hayvan ve bitki gibi canlıların yanı sıra cansız varlıklar için de geçerlidir. Her şeyin bir enerjisi ve titreşimi vardır. Aynı zamanda duygularımızın, düşüncelerimizin, yaşadığımız olayların mekanların da titreşim değeri vardır. O yüzden her şeyden önce şunun farkında olmalıyız: Dünyada, bugüne kadar gelmiş geçmiş bütün uygarlıklardan gelen bir enerjetik aktarım vardır.

Kurban bilinci aslında şu anda dünyada yaygın olan bir titreşim. Kuantum fiziği bize her şeyin enerji, titreşim ve frekanstan oluştuğunu söyler. Duygular, düşünceler, hisler, aileden bizlere aktarılan her şey bir titreşim ve frekans değerine sahiptir. Biyolojik bedenlerimiz dışında aslında enerjetik olarak da bazı enerjetik hafıza aktarımları olduğunu biliyoruz. Bu sadece bizim için değil, aynı zamanda dünyadaki tüm uygarlıklar için de geçerlidir.

Büyük savaşların, kavim göçlerinin, kıtlıkların, yoklukların, anlaşmazlıkların, çatışmaların olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Bu çatışmaların olduğu yerde bir de güç dengelerinin bozulduğu bir dünyada yaşıyoruz. Para sahibi, iktidar sahibi, güç sahibi kurumların, imparatorların, sistemlerin, devletlerin, örgütlerin insanlığı kontrol altında ve baskı altında tutmak ve yetersiz hissettirmek ve dolayısıyla kendilerine bağımlı hale getirmek için, kul etmek için kullandıkları sistemlerin etkisi altındayız.

Bundan 500-600 sene önce belki de kendine ait bir toprak parçası bile olmayan; büyük olasılıkla bir derebeyinin, bir ağanın, toprak ağasının himayesinde olan; bir toprak parçasını elinden geldiğince ekip oradaki ürünleri hasat edip vergi olarak veren bir işçiydim. Günümüzde ise para karşılığında emeğini veren ve sürekli olarak maaş alarak hayatını devam ettirmeye çalışan, parayla ilgili kaygısı olan, kıtlık bilincinde bir insan olabilirim. Bunun bize kuşaktan kuşağa uzun zamandır aktarılmasıyla bunu içselleştirmiş olabiliriz. Bu nedenle dünyadaki baskın frekansın, baskın titreşimin kurban bilincinde olduğunu söyleyebiliriz?

Kurban Bilinci Nedir?

Kurban bilincinde olan kişi öncelikle iyi olmayı, başarılı olmayı, zengin olmayı, mutlu olmayı, değerli olmayı, seviliyor olmayı, takdir edilen ve kabul edilen olmayı sevmez. Bunlar, onun alıştığı düşük frekans için tehdittir. Çünkü insan, zihninin etkisindedir. Zihninin, öğrendiklerinin, ona öğretilenlerin, bildiklerinin ve konfor alanının etkisinde yaşar.

Size aktarılan bir sürü şeyi aldıktan ve sorgusuz sualsiz kabul ettikten sonra bunların sizin hakikatiniz olduğunu düşünebilirsiniz. Çünkü büyükleriniz ve çevrenizdeki insanlar öyle davranıyorlardı. Başınıza gelen güzel şeylerden sonra hemen bunu kaybedeceğinizden dolayı kaygılanıyor olabilirsiniz. Mutlu olmak ve sevinmek rahatsız hissetmenize, mutsuz hissetmenize neden oluyor olabilir.

İlkel beyin denen limbik sistem sürekli olarak dışsal uyaranlarla, bizim için tehlikeli olan ya da olmayan, bizim için güvenli olan ya da olmayan ortamlara bakıp bilmediği her şeyi tehlike olarak algılayabilir. Sinir sistemi özellikle 0-7 yaş arası oluşur. Sinir sisteminiz, doğup büyüdüğünüz evin içerisindeki duygusal yapılar, ilişkiler ve bunların size çağrıştırdığı kayıtlardan oluşur. Çatışmanın, şiddetin, saygısızlığın, yokluğun doğal olduğu bir evde büyüdüyseniz, sinir sisteminiz üç tane mekanizmadan biri üzerine inşa edilir. Bunlar: kaç, kurtul, savaş ya da don tepkisidir. Sinir sisteminiz hangi tepki üzerine inşa edildiyse siz farkında olmadan hayatınızı bunun üzerine inşa ettiğiniz için otomatik olarak kurban bilincinde olabilirsiniz.

Kurban bilincinde olduğunuzu, başınıza iyi bir şey geldiğinde, beğenildiğinizde, onaylandığınızda, takdir edildiğiniz zaman bunları hak etmediğinizi düşünmenizle anlayabilirsiniz. Başınıza iyi şeyler gelmeyeceğini düşünüyorsanız, başınıza iyi şeyler gelmez. Çünkü evrendeki her şey enerjiden, titreşimden ve rezonanstan oluşur. Yani duygularınızın ve düşüncelerinizin bir titreşim değeri var. Duygularınız ve düşünceleriniz, söylediğiniz sözler, söylemediğiniz cümleler, hissettikleriniz, bakışlarınız, yaşamı ifade ediş şekliniz; her biri aslında kendi yaşam gerçekliğinizi oluşturuyor.

Kurban Bilincinden Kurtulmak

Bu noktada kurban bilincinden kurtulmak isteyip istemediğinizi sorgulamanız gerekiyor. Yaşamınızda kurbanlığı seçerek yaşayabilir ve bundan mutlu olabilirsiniz. Pek çok kadın ve erkek çocukluklarından beri bilinçaltlarında kodlanmış olan kurban bilincinin içinde yaşıyorlar ve konfor alanında oldukları için memnun olduklarını zannediyorlar. Sevinmeyi bilmiyorlar; takdir edilmeyi bilmiyorlar; onaylanmayı, başarılı hissetmeyi, zengin olmayı ve zenginlik içinde yaşamayı bilmiyorlar. Her zaman kıtlık, yokluk, çaba, çaresizlik, hastalık, terk edilme gibi şeyler yaşamalarının doğal olduğuna inandırılmışlar.

Benim bir kuantum tezahür koçu olarak en önemli amaçlarından bir tanesi, size bunun aslında böyle olmadığını anlatmak. Kuantum tezahür evreni aslında sonsuz olasılıklar denizidir. Yaşam aslında aşkla, sevgiyle, zenginlikle, onaylanmakla, takdirle ve inanılmaz güzelliklerle dolu bir alan. Dünyamız kıtlık ve yokluk alanı değil. Dünyamız varlık ve bereket alanıdır.

Modern psikiyatrinin babalarından olan İsviçreli bilim insanı Carl Gustav Jung’un çok güzel bir sözü vardır: “Dışarıya bakan rüya görür, içeriye bakan uyanır.” Peki siz hangisini seçeceksiniz? Rüya görmeye devam etmeyi mi, yoksa uyanmayı mı?

Kurban bilincinden kurtulup zenginlik bilincini aktive etmek istiyorsanız, sizi “Zengin Yaşama Sanatı” webinerime davet ediyorum. Detaylı bilgi ve kayıt için web sitemizi ziyaret edin: kuantumtezahurustaligi.com.

Bu yolculukta sizinle birlikte olmayı sabırsızlıkla bekliyorum.

 


Kaynak: https://www.aysetolga.com/kurban-bilincinde-oldugunuzu-nasil-anlarsiniz

Bu içeriği paylaş